O mnie

Witam serdecznie!

Miło mi, że chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o mnie. Jak sądzę, zastanawiasz się także dlaczego „dietetyka i wellness”.
Swoją przygodę z dietetyką zaczęłam już w 2009 roku. Wtedy myślałam, że pójdę w kierunku dietetyki sportowej, dlatego też postanowiłam dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę związaną z anatomią i fizjologią człowieka. W ten właśnie sposób wybrałam szkołę o kierunku technik masażysta. Szybko okazało się, że zajęcia sprawiają mi ogromną frajdę, a wykonywanie masażu stało się wspaniałym hobby. Równolegle trwały moje studia licencjackie z dietetyki, podczas których powoli uświadamiałam sobie co jest moją prawdziwą pasją – dietoterapia i żywienie kliniczne.

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie z dietetyki na Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe z żywienia klinicznego w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam na licznych praktykach oraz podczas pracy w jednym z największych zespołów żywieniowych w Polsce, w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Ponadto uzyskałam również tytuł technika masażysty w Policealnym Studium Zawodowym wraz z rekomendacją za fachowe i kompetentne podejście do pracy.

Celem mojej pracy jest Twoje zdrowie i dobre samopoczucie dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe oraz śledzę najnowsze doniesienia z dziedziny dietetyki i medycyny. Uważam, że prawidłowo zbilansowana dieta wraz z aktywnością fizyczną przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia, a w wielu przypadkach przeciwdziałają powstawianiu chorób.

W swojej pracy opieram się na indywidualnej, całościowej ocenie danego pacjenta. Analizuję wywiad żywieniowy i zdrowotny, wyniki badań krwi oraz historię choroby. Na podstawie zebranych informacji komponuje zalecenia, a także plan żywieniowy. Moim podopiecznym przekazuję wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych przez co mogą długofalowo wpływać na kształtowanie swojego stanu zdrowia.